Padėkime Džekui atsistoti ant kojų ir surasti naujus namus

Džekas – toks į gyvenimą visomis išgalėmis besikabinančio ir juo net ir pačioje sudėtingiausioje situacijoje besidžiaugiančio šunelio vardas. Ar galima tokį stiprų tikėjimą savimi palaužti ir paskirti kategorišką nuosprendį – užmigdymą? Nesvarbu, kad šuneliui jau 10 metų, ryžtingas Džeko žvilgsnis sako, jo migdyti negalima. Nepalaužiamasis Džekas pasiruošęs kovoti ir mes galime kiekvienas prie to prisidėti.

Sunkios būklės šuniukas visai netikėtai pateko į neabejingas savanorių rankas ir šiuo metu yra gydomas „TOTO“ veterinarijos klinikoje. Čia Džeką globoja ir veterinarai, ir pastoviai jį lankančios, besikeičiančią situaciją sekančios ir gydymo išlaidas dengiančios savanorės Ieva, Aistė, Ainė ir Lina.

Kovingojo Džeko gyvybės kaina – būsimo šeimininko nuoširdus rūpestis, atsakomybė ir būtini vaistai, kurių kaina mėnesiui – apie 80 eurų.

Rimtai svarstote apie galimybę įsileisti Džeką į savo šeimą? Tą padaryti tikrai verta, nes Džekas – labai mielas, draugiškas ir pasiruošęs atiduoti visą savo širdį būsimiems šeimininkams augintis. Tik pilnai džiaugtis gyvenimu kol kas trukdo rimti sveikatos sutrikimai.

Būsimas Džeko šeimininkas turėtų žinoti, kad šunelio gyvenimas buvo nelengvas šiuo metu jis turi nemažai specialių poreikių. Dėl galinės stuburo dalies disko spondiliozės ir ilgo gulėjimo vienoje vietoje keturkojui stipriai atrofavęsi galinių kojų raumenys, todėl su juo reikia dirbti ir gerai prižiūrėti kiekvieną dieną, motyvuoti stotis ant kojų ir vaikščioti. Kas liečia vaikščiojimą – Džekas progresuoja ne dienomis, o valandomis. Tik paimtas Džekas vos pakildavo ant kojų, o dabar stengiasi bėgti iš visų jėgų. Dėl galinių kojų raumenų susilpnėjimo kovingasis šunytis negali valingai šlapintis, todėl kasdien jam reikia išspausti šlapimo pūslę, kad ji nepersipildytų, nes jai persipildžius, jis šlapinasi nevalingai. Ar ši problema išsispręs sutvirtėjus kojų raumenims – aiškaus atsakymo dar nėra.

Kita Džeko problema – silpna širdis. Dėl to jam plaučiuose kaupiasi skysčiai. Būtent dėl susikaupusių skysčių, tik patekęs į savanorių rankas, jis tik gulėjo ir visiškai negalėjo pakelti galvos, nes tą padaręs iš karto pradėdavo kosėti ir dusti. Per savaitę, specialių vaistų dėka, kosulys ir dusinimas beveik visiškai dingo. Žinoma, kad ši problema neatsinaujintų, Džekui būtini vaistai, kurie, kaip jau minėjome, nėra pigūs.

Veterinarijoje dirbantys specialistai teigia, kad geriausia vieta Džekui – lauke ant žolės. Niekas dar negali tiksliai pasakyti, ar keturkojis kada nors galės vaikščioti visiškai normaliai, bet kol kas tą daryti – sunkoka. Taigi, butai ir patalpos su parketine danga – netinkama. Augti bute Džekas negalėtų dar ir dėl to, kad jį tektų nešioti į lauką (nes laiptais nenuliptų), o jis – nėra mažas. Be to, būti lauke mėgsta ir pats Džekas. Žinoma, naktimis ir žiemos metu Džekui reiktų surasti šiltesnę vietą.

Reikalavimų – labai daug, bet stengtis verta, nes šis šuo – nuostabus ir ypatingas, o gavęs nuoširdžią žmogaus meilę ir rūpestį jis suteiks daug džiaugsmo ir nepamirštamų akimirkų.

Dabar Džekui reikalingas ne tik naujas šeimininkas, bet ir visų mūsų – gyvūnų mylėtojų pagalba. Jau dabar už šuniuko gydymą juo besirūpinančios savanorės iš savo kišenės sumokėjo virš 300 eurų ir tai, kaip jau minėjome, dar ne viskas. Laukia ilga reabilitacija. Reabilitaciją atlikti klinikoje – labai brangu. Kiekviena para stacionarioje priežiūroje atsieina 35 eurus, kas yra didelė finansinė našta savanorėms, kurios jau ir taip atliko milžinišką užduotį – neliko abejingos ir prisidėjo prie to, kad Džeko būklė taptų stabili.

Negalite priimti Džeko, bet norite prisidėti prie jo gerovės? Paskirkite nors kelių eurų paramą ir taip padėsite ne tik padengti Džeko gydymo išlaidas, bet ir įsigyti būtinų vaistų keliems mėnesiams į priekį.

REKVIZITAI:

Gavėjas: AISTĖ RADZEVIČIŪTĖ
Sąskaitos numeris: LT597300010114297489 (Swedbank)
Pavedimo paskirtis: Pagalba Džekui

Norite tapti Džeko šeimininku? Siųskite užklausą su trumpu prisistatymu ir telefono numeriu el. paštu: [email protected]