Prieglaudos: „Pinigai – ne visada svarbiausia beglobiams

Dažnai žmonės galvoja, jog prie prieglaudų veiklos gali prisidėti tik finansiškai. Tačiau net neturėdamas finansų žmogus gali duoti prieglaudos gyventojams labai daug.

Kiekvienas gyvūnas nori meilės ir šilumos, deja, prieglaudose dažniausiai dėmesio kiekvienam gyvūnui nepakanka. Pabandykime pažvelgti į pasaulį pro gyvūno akis, įsivaizduoti, save vietoje gyvūno. Tada pastebėtume, kad gyvūno ir prieglaudos darbuotojo santykiai iš dalies yra panašūs į vaiko ir suaugusiojo santykius. Prieglaudos darbuotojai (gyvūno akimis žvelgiant – suaugę) yra užsiėmę praktiškais dalykais, tokiais kaip rūpestis, kad gyvūnas būtų pavalgęs, atsigėręs ir švariai gyventų. O gyvūnas (vaikas) lieka nepažaidęs ir užmirštas. Ką galėtų padaryti savanoriai, tai būti to gyvūno (vaiko) draugais – pažaisti su juo ir skirti jam dėmesio ir meilės, taip pat pavedžioti jį, kad jis galėtų pažinti pasaulį už prieglaudos ribų.

Ką daryti žmogui, jei jis nori padaryti gyvūno pasaulį geresnį? Į šį klausimą atsako „SOS gyvūnų“ prieglaudos ilgametė savanorė ir šiuo metu darbuotoja bei „Nojus“ prieglaudos savininkė.

GYVŪNO REKLAMA

Dažnai savanoris, norėdamas padėti turi paspausti vos kelis mygtukus ekrane. Dažniausiai, kad gyvūnas surastų namus reikia tik vieno žingsnio – pasidalinimo. Kuo daugiau žmonių žino apie namų ieškantį gyvūną, tuo didesnė galimybė jam surasti namus.

VALYMAS

„SOS gyvūnai“ prieglaudoje savanorių pagalbos reiktų gyvūnų patalpų išvalymui. Švariai gyventi nori ne tik žmogus, bet ir šunys bei katės. Kuo švaresnis gyvūnas, tuo jis gražiau atrodo, o gražiai atrodantys gyvūnai namus randa greičiau.

MAISTAS

Reikia tik įsivaizduoti, kiek suvalgyti turėtų tiek daug lojančių ir miaukiančių burnų. Maisto prieglaudoms reikia daug ir nuolat. Tačiau gyvūnų prieglaudos „Nojus“ savininkė pabrėžia, kad maistelio reikia kokybiško, ypač šunys mėgsta konservus. Moteris pataria, kad jei norintis padėti žmogus neturi galimybės nupirkti kokybiško šunų ėdalo, tada geriau būtų prisidėti pinigų suma, nesvarbu kokio dydžio ji bebūtų.

PLEDAI IR KITOS SUBTILYBĖS

Patogumo per daug nebūna. Prieglaudos gyventojams nuolat reikia naujų pledų, guolių ar kitokių minkštų gultų. Dažnai prieglaudose šie daiktai susitepa išmatomis arba būna apšlapinami, todėl kuo jų daugiau, tuo švariau gyvena gyvūnai. O ir Žaislų energingiesiems prieglaudų gyventojams niekada nebus per daug. Taip pat labai naudingi yra vedžiojimo reikmenys.

VETERINARINĖ PRIEŽIŪRA

Prieglaudos gyventojams nuolat reikia veterinarinės priežiūros. Jei ne viena, tai kita problema verčia prieglaudas įklimpti į skolas už veterinarines paslaugas. Kad padėti prieglaudoms sumokėti už gydimą, galima paaukoti lėšų.

SVAJONIŲ PILDYMAS

„SOS gyvūnų“ ilgametė savanorė pasakoja, kad prieglauda jau seniai svajoja įrengti naujas, geresnės kokybės patalpas gyvūnams. Patalpos, kuriose gyvūnai galėtų gyventi šiltai, kurios leistų priimti daugiau gyvūnų, nes šiuo metu prieglaudoje naujokams tiesiog nėra vietos. Tačiau šiai vizijai išpildyti vis pritrūksta lėšų.

KITOKS ŽMONIŲ POŽIŪRIS

Dažnai žmonės neatsakingai pasiima gyvūną. Nenusiteikę priimti gyvūno su visom jo ydom, jie netrunka atiduoti jo prieglaudai. „SOS gyvūnai“ šiuo metu neturi laisvų vietų ir laukia, kol prieglaudos gyventojai ras naujus šiltus namus. Todėl iš tokių žmonių jie sulaukia pasipiktinimų, kad reikia laukti, kol gyvūnui atsiras laisva vieta prieglaudoje, mat jie nori gyvūnu atsikratyti kaip įmanoma greičiau. Kartais žmonės būna negailestingi, net nepažvelgę į gyvūno nekaltas akis, atiduoda jį į prieglaudą, lyg jis būtų vėjo blaškoma šiukšlė. Tokio požiūrio atsikračiusi visuomenė labiausiai palengvintų prieglaudų darbą.