ŽMONĖS, KURIE GIRDI ŠIRDIMI: KAIP SUTEIKTI LAIKINUS NAMUS GYVŪNUI?

Kaip žinia, šiai dienai Lietuvoje vis dar vyrauja benamių gyvūnų problema. Nors tikslios statistikos, kiek augintinių kasmet netenka namų, nėra, tačiau prieglaudose įrengtų vietų ir benamių gyvūnų skaičiaus santykis nedžiugina. Siekdama pagerinti šią situciją, VšĮ ,,Gelbėkime gyvūnus” sukūrė laikinų gyvūnų globėjų registrą. Tai – anketa, kurią užpildo kiekvienas norintis priglausti keturkojį draugą ir suteikti jam laikinus namus. Minėtoje anketoje užduodami tokie esminiai klausimai: apie laikinų globėjų namuose jau gyvenančius augintinius, ar laikiną globą suteikti galintis asmuo turi galimybę atsivežti gyvūną pats ar reikalinga savanorių pagalba, kokį gyvūną gali priglausti. Žinoma, būsimiems laikiniems globėjams reikia nurodyti ir kontaktinius duomenis, kad ,,Gelbėkime gyvūnus“ administracija galėtų palaikyti ryšį, ir miestą, kad koordinuotų savanorių išgelbėjamų gyvūnų tolimesnę kelionę bei pagal atitinkamas apskritis bendradarbiautų su prieglaudomis.

Globėjų laukia ir guvūs pūkuoti mažyliai, ir ramūs senoliai, kuriuos jungia vienas bendras likimas – jie yra vieniši, benamiai, tačiau gyvenantys su viltimi, kad vieną dieną suras mylinčius šeimininkus. Dažniausiai laikina globa yra ieškoma neseniai paskiepytiems, dar visai jauniems kačiukams ir šuniukams, kuriems prieglaudose yra nesaugu, kol neturi stiprios imuninės sistemos. Kartais laikina globa ieškoma ir suaugusiems gyvūnams, kurie pastarąsias dienas leido tiesiog gatvėse, laukinėmis sąlygomis ir dėl to jiems reikalingos tokios veterinarinės procedūros, kaip nukirminimas bei skiepas. Gyvūnas 1–2 savaites turi būti saugiomis sąlygomis, kol susidaro imunitetas ir tuomet atsiranda galimybė saugiai kraustytis į prieglaudą. Žinoma, trumpalaikiai namai reikalingi ir sveikiems keturkojams, nes prieglaudose laisvų vietų dažnai pritrūksta.

Jau kurį laiką Lietuvoje formuojasi laikinos globos praktika, tokiu būdu palengvinant prieglaudų darbą, nes suradus laikinus namus vieniems gyvūnams, atsilaisvina vietų kitiems gyvūnams, ieškantiems pastogės. Socialiai atsakingos organizacijos ,,Gelbėkime gyvūnus“ vienas iš tikslų ir yra skatinti laikiną globą ir ieškoti būtų kaip pagerinti gyvūno kasdieninį gyvenimą, kol jis ras nuolatinius namus. Prieš tapdamas laikinu globėju, gyvūnų mylėtojas pirmiausiai turėtų įsivertinti turimas sąlygas – kiek šiuo metu turima augintinių namuose, kaip į naują keturkojį draugą gali sureaguoti šeimos nariai, ar įmanoma skirti pakankamai laiko pasirūpinti gyvūnu. Be to, užsiregistravusio laikino globėjo skambučio visada lauks savanoriai, kurie pasiūlys savo pagalbą, suteiks rekomendacijų kaip elgtis konkrečiose situacijose. Daugiau informacijos apie reikalavimus gyvūnų globėjams: ČIA

Keturkojai draugai ir ,,Gelbėkime gyvūnus“ savanorių komanda dėkoja Jums už atsakingą požiūrį į beglobius gyvūnus ir norą suteikti jiems šviesesnį ir šiltesnį rytojų.

Jeigu norite tapti laikinu globėju, kviečiame užpildyti anketą: ANKETA