Kaip gyvūnai mus įspėja, jog jie patiria stresą?

Akivaizdu, jog žmogaus gyvenimo kokybė priklauso ne tik nuo jo fizinės, bet, žinoma, ir psichologinės būsenos. Tas pats galioja ir mūsų mylimiems augintiniams. Nors ir sunku patikėti, tačiau gyvūnas, kaip ir žmogus, dažnai susiduria su psichologinėmis problemomis. Nesvarbu, jog kartais jums gali atrodyti, jog jei gyvūno kasdienis gyvenimo ritmas yra pakankamai lėtas, o jį supa tinkama bei pakankamai jauki aplinka, jis turėtų nejausti streso ir elgtis racionaliai. Šeimininkui išsiaiškinti ar jo gyvūnas jaučia vidinę ramybę yra labai svarbu. Ypatingai šiuo laikotarpu, kai po truputį pradedama atlaisvinti griežtus karantino ribojimus ir dėl to šeimininkai su savo augintiniais praleidžia vis mažiau laiko.

Visų pirma, keturkojo šeimininkas, siekdamas nustatyti savo augintinio emocinę būklę, turėtų atsakyti į kelis pagrindinius klausimus: ar pastebimi kokie nors pokyčiai augintinio elgsenoje? Ar gyvūno elgsena pasikeičia prieš jūsų išvykimą? Ar augintinis visą laiką jaučia nerimą paliktas vienas? Jei bent į  vieną iš šių klausimų atsakote ,, taip“, tuomet reiktų susirūpinti ir pradėti spręsti problemą. Vienas iš galimų pirmųjų sprendimų, padedančių sužinoti ar jūsų augintis iš tiesų patiria stresą, yra jo filmavimas. Palikdami gyvūną vieną namuose, palikite įjungtą vaizdo kamerą ir stebėkite kaip jis elgiasi. Gyvūnas, kuris išgyvena stresą, savo emocinę būklę išreiškia įvairiai. Pavyzdžiui, šunims stresas gali pasireikšti batų kramtymu, lojimu, betiksliu vaikščiojimu, drebėjimu, dingusiu apetitu. Na, o  katės savo nerimą išreiškia dar ir  draskydamos daiktus bei pasislėpdamos. Labai svarbu didesnio streso apraiškas laiku pastebėti ir pasistengti padėti savo keturkojui. Taip pat, reikia žinoti, jog senstantys augintiniai  labiau išgyvena nerimą, kadangi gyvūnai , kaip ir žmonės, senstant prie staigų pokyčių pratinasi lėčiau. Be to, savo nerimą gyvūnai išreiškia pannašiai kaip ir fizinį skausmą. Todėl, nepamirškite su auginiu apsilankyti ir veterinarijos klinikoje, kur gydytojas pateiks išsamų ir patikimą atsakymą ar  jūsų augintinis iš tiesų patiria stresą ar jaučia fizinį skausmą.

Padėti savo augintiniui, kuris išgyvena stresą, jūs galite keliais būdais. Vienas iš jų – fizinio aktyvumo palaikymas. Skirkite daugiau laiko žaidimams ir pasivaikščiojimams, taip gyvūnas tinkamai panaudos savo energiją ir atsipalaiduos. Be to, išeidami iš namų, nepamirškite jam palikti skanėstų. Jei išeinate ilgesniam laikui, paliktų skanėstų turėtų būti daugiau, juos galite paslėpti įvairiose vietose ir taip sužadinti gyvūno smalsumą ir užtikrinti jo aktyvumą. Dar vienas, šiuo metu itin populiarus dalykas, kuris padeda atsipalaiduoti ne tik gyvūnui, bet ir jo šeimininkui – įvairiose gyvūnų priežiūros prekių parduotuvėse parduodamas kvapų difuzorius,  skleidžiantis raminančius garus.

Taigi, nepamirškite pasirūpinti ne tik savo augintinio išvaizda ir fizine sveikata, tačiau ir psichologine būsena. Juk egzistuoja nerašyta taisyklė, jei laimingas augintinis – laimingas ir jo šeimininkas.