GYVŪNŲ TEISIŲ GYNIMO ORGANIZACIJOS DŽIŪGAUJA : SEIMAS PRIĖMĖ ĮSTATYMO PATAISĄ, DĖL AUGINTINIŲ ŽENKLINIMO IR DRAUDIMO JAIS PREKIAUTI TURGAVIETĖSE

Ilgą laiką atidėliotas privalomo gyvūnų augintinių ženklinimo klausimas buvo patvirtintas kovo 30 d. To dėka įsižiebė viltis, jog ateityje ženkliai sumažės žiauraus elgesio su gyvūnais atvejų Lietuvoje.

Seimas antradienį priėmė Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas. Pagal jas nuo š. m. gegužės 1 d. bus privaloma mikroschemomis ženklinti šunis, kates bei šeškus ir registruoti juos gyvūnų augintinių registre. Už Gyvūnų gerovės ir apsaugos įsatatymo pataisų priėmimą balsavo 94 Seimo nariai, devyni pasisakė prieš, 22 susilaikė. Šios tvarkos bus privalu laikytis tiek naujai į pasaulį atėjusiems gyvūnėliams, tiek laikomiems iki įstatymo priėmimo datos, t.y. augintinių šeimininkai privalės kreiptis į veterinarijos klinikas, dėl visų naminių gyvūnų ženklinimo.

,,Gyvūnas yra atsakomybė ir ženklinimas – dalis atsakomybės, kaip ir suteikti visas būtinas veterinarines paslaugas savo augintiniui“, – kalbėjo aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Priėmus įstatymo pataisą, nuo gegužės 1 d. bus draudžiama ir gyvūnų prekyba turgavietėse ar kitose prekybvietėse lauko sąlygomis. Be to, įtraukiamas naujas gyvūnų suluošinimo apibrėžimas. Gyvūno suluošinimas – tai veiksmai, dėl kurių sužalojamos augintinio kūno dalys, vidiniai ir išoriniai organai, žalingų liekamųjų reiškinių atsiradimas, psichologinių problemų sukėlimas. Gyvūno tyčinė nepriežiūra taip pat laikoma gyvūno luošinimu.

Senjorams, socialiniai remtiniems asmenims, gyvūnų ženklinimą kompensuos valstybė. Seimas žada paremti ir nepasiturinčius, atsižvegiant į jų finansinę situaciją.

Žiaurus elgesys su gyvūnu – ne tik smurtas, nepriežiūra, neteisėtas dauginimas, bet ir tyčinis atsisakymas bendradarbiauti su įstatymų vykdymą kontroliuojančiais pareigūnais, informacijos apie jo laikomų gyvūnų gerovę, sveikatos būklę, buvimo vietą ir kitas svarbias aplinkybes nepateikimas.

Jei žinote žiauraus elgesio su gyvūnais atvejų – nelikite abejingi ir apie tai būtinai praneškite mūsų organizacijai.