Ką daryti, kad esamas augintinis susidraugautų su nauju gyvūnu šeimoje?

Puikiai žinote posakį ,, pykstasi kaip šuo su kate”. Šis, dažnai vartojamas teiginys, žinoma, yra kilęs iš stereotipo, jog du, skirtingos prigimties gyvūnai negali sutarti tarpusavyje. Tačiau, ar išties? Dažnai nutinka taip, jog jau augindami vieną gyvūną, pavyzdžiui, šunį, žmonės panora auginti ir kitą, pavyzdžiui, katę. Tuomet iškyla klausimas: Ar jie sutars? Ką daryti, jog esamas gyvūnas priimtų naują šeimos narį? Taigi,aptarkime ką reiktų žinoti įsigyjant ar priglaudžiant naują gyvūną namuose, kai jau turite augintinių.

Pirmiausia, norint įsigyti ar priglausti naują gyvūną namuose, kuriuose jau yra kitų augintinių, turite gerai pasiruošti pirmajam jų susitikimui. Jei ketinate priglausti gyvūnėlį iš prieglaudos, jokiu būdu jo pirmą kartą,  su esamu šeimos augintiniu,  nebandykite supažindinti prieglaudoje. Jis gali išsigąsti kitų gyvūnų ir dar labiau bijoti naujojo šeimos nario. Geriausia susipažinimo vieta-jūsų namai. Ten jie abu jausis saugiau ir patirs mažiau streso.

Gyvūnų draugystė užsimezga panašiai kaip žmonių. Dažniausiai, geriausiai sutariame su tais žmonėmis, su kuriais mus jungia bendri interesai ir panašios būdo savybės. Taigi, naujasis augintis savo charakteriu turėtų būti panašus į jūsų esamą. Pavyzdžiui, jei auginate žaismingą, energingą katę, tuomet ir kitas augintinis, pavyzdžiui, šuo, turėtų būti tokio būdo. Priešingai, jei katė rami, labiau mėgsta gulinėti nei žaisti, toks turėtų būti ir kitas augintis.

Susitikus abiems gyvūnams pirmą kartą, leiskite jiems dviems būti viename kambaryje.  Jei supažindinate šunį su kate, prilaikykite jį už pavadėlio, nes kitu atveju, jis gali pulti. Gyvūnai turi priprasti prie vienas kito, tad tokį susipažinimo procesą kartokite kelis kartus. Atidžiai stebėkite gyvūnus, jei pastebite, jog vienas iš jų perdaug susikoncentravęs į kitą, tai reiškia, jog jis prieš save mato priešą ir norės jį nuskriausti. Jei matote, jog gyvūnams pavyksta bendrauti ir jie atrodo laimingi ir atsipalaidavę šalia vienas kito, tuomet, tikėtina, jog jie gerai sutars ir ateityje. Priešingu atveju, jei pastebite, jog esamas augintis su  kitu  elgiasi agresyviai, teks ieškoti kito gyvūno, kol abu jie sutars gerai.

Taigi, šuo su kate sutarti tikrai gali ir ne tik jie. Yra daug gražių įrodymų, kai namuose puikiai kartu gyvena du, skirtingos rūšies gyvūnai. Pavyzdžiui, triušis su šunimi, katė su papūga. Gyvūnams, kaip ir mums, reikia bendrystės ir draugystės, ir nesvarbu, ar ji bus būtent su tos pačios rūšies gyvūnu.