Kaip atpažinti prastomis sąlygomis gyvenantį gyvūną ir kaip jam padėti?

Sakoma, kad ,, kiekvienas nusipelnė būti mylimas”. Kiekvienam gyvūnui, kaip ir kiekvienam žmogui, reikia rūpesčio, jaukumo, žinoti, kad jis kažkam yra ypatingas. Visgi, dažnai labai sunku pripažinti, kad gyvenime neįmanoma išvengti neteisybės. Ne visi žmonės yra mylimi, kaip ir ne visi gyvūnai. Mūsų organizacija  kasdien susidūria su žiauraus elgesio su gyvūnais atvejais ir, nors mūsų išgelbėti gyvūnai tarsi stebuklo dėka gauna naują gyvenimą ir tampa labai laimingi, pasaulyje yra be galo daug kenčiančių gyvūnų, kurių išgelbėti, deja, neturime galimybės. Tačiau, tam, kad padėtum gyvūnui ir išgelbėtum jį iš galbūt labai prasto gyvenimo, visai nereikia būti didvyriu. Užtenka žmogiško jautrumo, gebėjimo suprasti kitą.

        Gyvūnas negali pasakyti mums, kai jam skauda, kai jis yra liūdnas, bet žmogus tikrai gali pastebėti, kai gyvūnas yra akivaizdžiai neprižiūrėtas. Dažnai apie netinkamas gyvūno laikymo sąlygas mums išduoda jo fizinė būklė : kailis purvinas, kūnas žaizdotas, per daug kaulėtas, pilnas blusų ir erkių, jis sunkiai vaikšto, arba yra nuolat vangus. Gyvūnas neturi pastovios gyvenamosios vietos arba ji yra visiškai netinkama. Pavyzdžiui, gyvūnas nuolat paliekamas vietoje, kurioje saulė yra labai kaitri ir jis gali perkaisti. Arba, sunerimti reiktų ir tada, jei aplink gyvūną matomos jo išmatos, gyvenimo sąlygos yra antisanitarinės. Kitas skriaudžiamo gyvūno požymis : per didelis agresyvumas ar drovumas. Gyvūnas, kuris buvo mušamas, nebepasitiki žmogumi. Dažnai žmogus, kuris bando jį išgelbėti, jam  gali atrodyti kaip priešas, pabaisa, kuris ruošiasi jį nuskriausti. Dėl šios priežasties, stengdamasis išgelbėti gyvūną, žmogus turėtų gerai išanalizuoti gyvūno elgesį ir suprasti,  ką jis patyrė.

           Svarbu žinoti, jog pastebėjus žiauriomis sąlygomis laikomą gyvūną, pirmiausia reikia nedelsiant kreiptis į artimiausią tuo metu gyvūnų globos ar gyvūnų teisių apsaugos organizaciją, kuri juo pasirūpins ir suteiks visą reikiamą pagalbą.