Kokį poveikį žmogaus sveikatai daro bendravimas su gyvūnu?

             Gyvūnai vaidina ypatingą vaidmenį mūsų gyvenimuose. Dažnai jie yra ne tik mūsų draugai, bet ir gydytojai! Gyvūnai neretai padeda  įvairių terapijų metu, pavyzdžiui, ergoterapijos, taip pat  jie dalyvauja , kada pacientui taikoma logopedija ir fizinė reabilitacija. Verta paminėti tai, jog kai kurie moksliniai tyrimai parodė, jog turintis augintinį žmogus turi sveikesnę širdį, rečiau jaučiasi vienišas ar prislėgtas, yra socialesnis. Iš tikrųjų, gyvūno poveikį žmogaus sveikatai galima  suskirstyti į dvi rūšis: į poveikį fizinei būklei ir į poveikį emocinei būklei. Aptarkime tai detaliau.

              Gyvūno poveikis žmogaus fizinei sveikatai: 2002 metais atlikto tyrimo metu mokslininkai išmatavo širdies ritmo ir kraujospūdžio pokyčius žmonėms, auginantiems šunis ir kates, ir tiems, kurie jų neturėjo. Tyrimo dalyviai tuo metu atliko riboto laiko matematines užduotis, kurios jiems sukėlė stresą. Rezultatai parodė, jog visi dalyviai, kurie turėjo augintinius, patyrė mažesnį širdies susitraukimų dažnį ramybės būsenoje nei tie, kurie jų neturėjo. Taip pat, gyvūnų šeimininkai išvengė ir didėjančio kraujospūdžio. Šis eksperimentas parodė, jog turint šunį ar katę, sumažėja širdies ligų rizika, patiriama mažiau streso. Kitas fizinės sveikatos pokytis dažnai pastebimas tarp žmonių, turinčių augintinius, yra susijęs su alergijomis. Nors kai kurie tyrimai rodo, jog turint katę, gali padidėti jautrumas alergenams, kiti, mat, rodo priešingai, jog būtent katės auginimas padeda apsisaugoti nuo kačių alergijos. Nors tyrimai šiuo konkrečiu atveju nerodo vieningo rezultato, tačiau, patvirtinta tai, jog pirmaisiais gyvenimo metais ,vaikai, turintys šunų ar kačių savo namuose, vaikystėje rečiau patiria alergijas .

            Gyvūnų poveikis emocinei žmogaus  būklei: Nustatyta, kad augintinis vaikui, kuris neturi brolių bei seserų, padeda ugdyti didesnę empatiją, aukštesnę savivertę ir skatinti  aktyvesnį  jo dalyvavimą socialinėje ir fizinėje veikloje. Taip yra todėl, nes  vaikas  ne tik prilygina augintinį šeimos nariui, bet ir laiko jį artimu draugu. Todėl jų ryšys tampa panašus į brolystę. Gyvūnas padeda vaikui išgyventi sunkias akimirkas, šiltai bendraudamas ir rodydamas jam dėmesį. Dėl šios priežasties, vaikams, kurie turi psichinę negalią, ar autizmą, bendravimas su gyvūnu padeda labiau susitelkti ir sąveikauti su kitais.

             Taigi, už puikią nuotaiką ir sveikatą, dažnai turėtume būti dėkingi ir savo augintiniams. Na, o jiems, turbūt geriausia padėka- rūpestis, apgaubtas meile.