Kodėl nederėtų leisti balandžių per vestuves?

        Balandžiai nuo seno yra laikomi meilės ir taikos simboliu. Tikėta, jog Afroditė- meilės deivė, visada buvo apsupta balandžių. Todėl toks, šių paukščių, palyginimas  lengvai prigijo visuomenėje. Visai ne keista, jog po mažu tradicija leisti balandžius vestuvių metu tapo vis populiaresnė. Visgi, džiugu, jog žmonės pradeda suprasti, kad gyvūnų naudojimas pramogos tikslams yra klaida ir vis daugiau žmonių atsisako sekti šia tradicija bei savo vestuvėms renkasi alternatyvias pramogas. Tačiau, įdomu, kodėl gi nederėtų  leisti balandžių per vestuves? Kodėl ši, iš pirmo žvilgsnio,  miela tradicija, iš tiesų yra neteisinga?

       Pasak  National Geographic , baltųjų balandžių gamtoje negalime sutikti. Jie dažniausiai yra išveisti ir neprisitaikę gyventi natūraliai. Taigi, ir neturi  prisitaikymo gamtoje įgūdžių: nemoka gerai skristi, susirasti maisto. Be to, balandžiai yra dieniniai gyvūnai. Tai reiškia, jog jie aktyviausi dieną, tad jei jie bus paleisti vakare, tikėtina, jog šie paukščiai negalės tinkamai orientuotis ir patirs didelį stresą. Tačiau, kuo pakeisti balandžius vestuvėse? Kokios galėtų būti alternatyvos šiai tradicinei daliai? Turbūt daug daugiau laimės atnešantis dalykas būtų į vestuves pasikviesti beglobių gyvūnų, kuriuos svečiai galėtų glostyti ir pamaitinti, o galbūt, net ir nuspręsti globoti. Tai galėtų būti daug gražesnė tradicija nei balandžių gąsdinimas.

         Taigi, būsimiems jaunavedžiams derėtų gerai apgalvoti, ar verta sekti tradicija leisti balandžių vien todėl, kad taip darė jų draugai, tėvai ar pažįstami. Galbūt ši tradicija jauniesiems ir vestuvių svečiams atrodo ypatinga ir jauki, tačiau, balandžius tai gali pražudyti.